CXL by Christian Lacroix watch CXLS18075
Code: CXLS18075Product detailed description
Ladies pink watch with glass rhinestones on the case and in the dial, where the predominant colour is pink.Additional parameters
| Category: | Women's watch |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Weight: | 0.126 kg |
| EAN: | 3701020840221 |
| Dial colour: | Pink |
| Case colour: | Rose gold |
| Case material: | Brass |
| Case size: | 38 mm |
| Strap colour: | Pink |
| Strap material: | Leather |
| Crystal type: | Mineral |
| Mov´t type: | Quartz |
| Water resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Style: | Elegant / Sociable |
| Gender: | Women's |
| MOC_EUR: | 37 |
| The item has been sold out… | |
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
![]() |
|
|
|
Christian Lacroix brings bold creativity and playful colour into the world of watches, reflecting the signature style of the Parisian fashion house. Christian Lacroix watches stand out with original design, striking details, and an artistic approach to accessories. They are designed for women and men who want to express individuality and wear watches as a statement, not just a functional piece. |
| Manufacturing company : | RED LUXURY |
|---|---|
| Address : | 28, Rue Bergere, 75009 Paris, France |


